Manufacturer No:SCN35SXV-110-1R4A015JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 1.35mH 11A 7.95mOhms AEC-Q200 Dual Mode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCN-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 1.35 mH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 11 A |
| Maximum DC Resistance: | 7.78 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 43.5 mm |
| Width: | 34.5 mm |
| Height: | 22.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCN35S015JH0 |
HOT
21859051
Brand:Laird Performance Materials

782219100
Brand:Wurth Elektronik

7427928801
Brand:Wurth Elektronik

7427928101
Brand:Wurth Elektronik

74274179
Brand:Wurth Elektronik

7427928551
Brand:Wurth Elektronik

21179061
Brand:Laird Performance Materials

3080803
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-200-Z2R1A012JH
Brand:KEMET

SCF47X-450-S2R3B006JV
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






