Manufacturer No:SCT39XV-310-1R9B007JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.364mH DCR=1.48mOhms31A 1000V AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCT-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 364 uH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 31 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.48 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 53 mm x 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC Line Filter |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCT390007JH0 |
| Unit Weight: | 4.014177 oz |
HOT
782219600
Brand:Wurth Elektronik

21170041
Brand:Laird Performance Materials

782219100
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-200-Z2R1A012JH
Brand:KEMET

74274149
Brand:Wurth Elektronik

74274179
Brand:Wurth Elektronik

3080803
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-310-Z1R8B008JH
Brand:KEMET

SCT39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

SCF47X-500-S2R4B005JV
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






