Manufacturer No:SCT39XV-190-S1R9A009JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.6mH DCR=3.69mOhms19A 1000V AEC-Q200 To
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCT-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 600 uH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 19 A |
| Maximum DC Resistance: | 3.69 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 53 mm x 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC Line Filter |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCT39S009JH0 |
| Unit Weight: | 4 oz |
HOT
SCR39XV-350-Z1R9B007JH
Brand:KEMET

74274149
Brand:Wurth Elektronik

SCR39XV-110-Y1R4A008JH
Brand:KEMET

782219600
Brand:Wurth Elektronik

21850051
Brand:Laird Performance Materials

SCF47X-350-S2R1B008JV
Brand:KEMET

7427928551
Brand:Wurth Elektronik
BLE32SN120BH1L
Brand:Murata Electronics

SCF39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

MMZ0603A601ET000
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






