Manufacturer No:50513AC
Manufacturer:Murata
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes CMC 51uH 0.8A SM toroid
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | 5000A |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 51 uH |
| Tolerance: | - 30 % + 50 % |
| Maximum DC Current: | 800 mA |
| Maximum DC Resistance: | 168 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 7.3 mm |
| Width: | 6 mm |
| Height: | 4.8 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product: | Chokes |
| Type: | Surface Mount Common Mode Choke |
| Application: | Signal Line |
| Brand: | Murata Power Solutions |
| Filter Type: | Signal |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
SCR39XV-500-Z2R4B004JH
Brand:KEMET

SCF39XV-350-Z1R9B007JH
Brand:KEMET

SCF39XV-310-Z1R8B008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-1R6A024JH
Brand:KEMET

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

SCT39XV-230-Y2R2A005JH
Brand:KEMET

SCR39XV-440-Z2R0B005JH
Brand:KEMET

SCT39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

MMZ0603A471ET000
Brand:TDK

7427928801
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






