Manufacturer No:SCR39XV-400-Y2R0B003JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.118mH 40 A 4-Phase DCR=0.530 mohm AECQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCR-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Inductance: | 118 uH |
| Maximum DC Current: | 40 A |
| Maximum DC Resistance: | 530 uOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive Grade |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCR39Y003JH0 |
HOT
SCF47X-450-S2R3B006JV
Brand:KEMET
PM9407.204NLT
Brand:Pulse Electronics

S1811-46R
Brand:Harwin

21179031
Brand:Laird Performance Materials

SCF39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

SCF47X-500-S2R4B005JV
Brand:KEMET

MMZ0603A102ET000
Brand:TDK

SCF39XV-270-Z2R4A009JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-1R6A024JH
Brand:KEMET

ICI70CGI-102
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






