Manufacturer No:RCM70CGI-471
Manufacturer:TDK
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes Common-mode choke 470 uH Single Pair Ethernet 10BASE-T1L
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | RCM |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 470 uH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 700 mA |
| Maximum DC Resistance: | 170 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 7.1 mm |
| Width: | 6 mm |
| Height: | 4.8 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | RCM Common Mode Choke |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | B82793R474I215 B82793R0474I215 |
HOT
SCN35XV-140-1R7A010JH
Brand:KEMET

SCF39XV-420-2R4B004JH
Brand:KEMET

071923
Brand:Bourns

SCN35SXV-110-1R4A015JH
Brand:KEMET

SCF39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET
BLE32SN120BH1L
Brand:Murata Electronics

SCT39XV-110-Y1R4A008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-200-Z2R1A012JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-S1R5A017JH
Brand:KEMET

SCF56X-650-S2R3C005JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






