Manufacturer No:SCF39XV-220-2R3A012JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 3.6mH 22 A Sing-Phs3.580 mohm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 3.6 mH |
| Tolerance: | - 30 % + 50 % |
| Maximum DC Current: | 22 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Type: | Automotive Grade Single-Phase Common Mode Coil |
| Application: | High Voltage Automotive and Harsh Environment Industrial EMI Filtering Medium Power Drives On Board Charger for EV/PHEV Wireless Charging Systems with 85 kHz |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline Metal |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCF390012JH0 |
| Unit Weight: | 4.684382 oz |
HOT
74274179
Brand:Wurth Elektronik

7427928801
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

SCF39XV-200-Z2R1A012JH
Brand:KEMET

ACT45C-101-2P-TL000
Brand:TDK
BLE32SN120BN1L
Brand:Murata Electronics

SCF39XV-350-Z1R9B007JH
Brand:KEMET

SCT39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

ICI70CGI-222
Brand:EPCOS / TDK

74274199
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






