Manufacturer No:SCF56X-650-S2R3C005JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 65A 0.53mH 3-Phase ESR=0.78mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 530 uH |
| Maximum DC Current: | 65 A |
| Maximum DC Resistance: | 780 uOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 80 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF56XS005H |
HOT
3020907
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-170-Y1R8A006JH
Brand:KEMET

071923
Brand:Bourns

7427928601
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-180-2R0A015JH
Brand:KEMET

MMZ0603D161ET000
Brand:TDK

7427928801
Brand:Wurth Elektronik

RCM70CGI-471
Brand:EPCOS / TDK
PM9407.304NLT
Brand:Pulse Electronics

SCF47X-350-S2R1B008JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






