Manufacturer No:TPS92391RHBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers Boost/SEPIC high dimming performance LED driver with six 200-mA channels 32-VQFN -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TPS92391 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-32 |
| Number of Outputs: | 6 Output |
| Output Current: | 200 mA |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Input Voltage Max: | 48 V |
| Topology: | Boost SEPIC |
| Operating Frequency: | 100 kHz to 2.2 MHz |
| Output Voltage: | 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | I2C Control PWM Control |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimming: | PWM |
| Input Voltage: | 3 V to 48 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 6 Channel |
| Output Type: | Open Drain |
| Product: | LED Lighting Driver |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 48 V |
| Type: | High Dimming |
HOT
PCA9532PW,112
Brand:NXP Semiconductors

MAX16819ATT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPS92515QDGQTQ1
Brand:Texas Instruments
LP5861RSMR
Brand:Texas Instruments

LT3755JMSE-2#PBF
Brand:Analog Devices

MAX25510ATGA/V+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX6951EEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TLC69650QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

SC620ULTRT
Brand:Semtech

BU9795BKV-E2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






