Manufacturer No:TPS92643QPWPRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers Automotive 3-A synchronous buck infrared LED driver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TPS92643-Q1 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HTSSOP-16 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Input Voltage Min: | 5.5 V |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 400 kHz to 2.2 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimming: | Analog PWM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | Open Drain |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 76 mA |
HOTLP5862RSMR
Brand:Texas Instruments

LM3402MR/NOPB
Brand:Texas Instruments

BCR420UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

LED1202QTR
Brand:STMicroelectronics

TLC69612QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS92200D1RXLR
Brand:Texas Instruments

TPS61193PWPR
Brand:Texas Instruments

LT3755EUD#PBF
Brand:Analog Devices
AP8802HSP-13
Brand:Diodes Incorporated

TPS92200D1DDCR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






