Manufacturer No:AL8861WT-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED MV Int Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | AL8861 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOT-25-5 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 1 A |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 40 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 1 MHz |
| Output Voltage: | 36 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Input Voltage: | 4.5 V to 40 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product: | LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 550 uA |
| Type: | Buck LED Driver |
| Width: | 2.5 mm |
| Unit Weight: | 0.002081 oz |
HOT
TPS92643QPWPRQ1
Brand:Texas Instruments

PCA9955BTWJ
Brand:NXP Semiconductors

MAX16819ATT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
LP5861RSMR
Brand:Texas Instruments

AL3069S16-13
Brand:Diodes Incorporated

ZXLD1366ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

BCR 421U E6327
Brand:Infineon Technologies

MAX20052CATC/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX25603AUI/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX25520ATEB/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






