Manufacturer No:MAX25169ATM/V+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 6-Channel 150mA Backlight Driver and 4-Output TFT-LCD Bias and ASIL B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFN-EP-48 |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Input Voltage Min: | 2.65 V |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Topology: | Boost Buck-Boost |
| Operating Frequency: | 2.1 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Dimming: | PWM |
| High Level Output Current: | 150 mA |
| Input Voltage: | 2.65 V to 5.5 V |
| Number of Channels: | 6 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 3.433 W |
| Product: | LED Lighting Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | Backlight Driver |
HOT
MAX25608BAUI/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AL8843QSP-13
Brand:Diodes Incorporated

LM3429MH/NOPB
Brand:Texas Instruments

LM3402MR/NOPB
Brand:Texas Instruments

LT8391DJUFDM#WPBF
Brand:Analog Devices
LP5862RSMR
Brand:Texas Instruments

HV9861ALG-G
Brand:Microchip Technology

MIC2289-24YML-TR
Brand:Microchip Technology
LP5861RSMR
Brand:Texas Instruments

LT3491ESC8#TRMPBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






