Manufacturer No:BCR 421U E6327
Manufacturer:Infineon
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED DRIVER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | BCR421 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-74-6 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 200 mA |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 40 V |
| Topology: | Boost |
| Operating Frequency: | 10 kHz |
| Output Voltage: | 40 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | Low Side Current Control |
| Brand: | Infineon Technologies |
| High Level Output Current: | 150 mA |
| Input Voltage: | 4.5 V to 40 V |
| Low Level Output Current: | 10 mA |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 1 W |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 11 mA |
| Part # Aliases: | BCR421UE6327XT SP000665922 BCR421UE6327HTSA1 |
| Unit Weight: | 0.000443 oz |
HOT
TPS92200D1RXLR
Brand:Texas Instruments

MAX25603AUI/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPS92391RHBR
Brand:Texas Instruments

DLP5531AFYKQ1
Brand:Texas Instruments

LM3414MR/NOPB
Brand:Texas Instruments

LTC3454EDD#PBF
Brand:Analog Devices

NCL31010MNITWG
Brand:onsemi

LP8866SQRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

CAT4104VP2-GT3
Brand:onsemi

TPS92200D1DDCR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






