Manufacturer No:LM3429MH/NOPB
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers N-CHANNEL CONTROLLER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LM3429 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HTSSOP-14 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 5 A |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 75 V |
| Topology: | Boost Buck SEPIC |
| Operating Frequency: | 100 kHz to 2 MHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Features: | Adjustable Switch Frequency Enable/Shutdown Thermal Shutdown |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimming: | Analog PWM |
| Height: | 0.9 mm |
| Input Voltage: | 4.5 V to 75 V |
| Length: | 5 mm |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 125 C |
| Output Type: | Constant Current |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 94 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
| Type: | Inductive |
| Width: | 4.4 mm |
| Unit Weight: | 0.001848 oz |
HOT
LT8391DJUFDM#WPBF
Brand:Analog Devices

LT3950EMSE#PBF
Brand:Analog Devices

TPS61193PWPR
Brand:Texas Instruments

BCR430UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

DLPC350ZFF
Brand:Texas Instruments

LT3491ESC8#TRMPBF
Brand:Analog Devices

TPS92515QDGQTQ1
Brand:Texas Instruments

TLC69600QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments
BD94130EFV-ME2
Brand:ROHM Semiconductor
TPS92629QDGNRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






