Manufacturer No:ZXLD1356ET5TA
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 550mA 60V LED Drver Int Swtch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | ZXLD1356 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOT-23-5 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 550 mA |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 500 kHz |
| Output Voltage: | 60 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Input Voltage: | 6 V to 60 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 1 W |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 550 mA |
| Unit Weight: | 0.000222 oz |
HOT
MAX6958AAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LP8866SQRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

PCA9632TK,118
Brand:NXP Semiconductors

LT8391DJUFDM#WPBF
Brand:Analog Devices

MAX25520ATEB/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT8374RUFM#WPBF
Brand:Analog Devices

AL8116W6-7
Brand:Diodes Incorporated

TPS92200D2RXLR
Brand:Texas Instruments
LP5862RSMR
Brand:Texas Instruments

MAX20052ATC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






