Manufacturer No:gen4-4DCAPE-70CT-CLB
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0 800x480 pixels Capacitive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | 4DCAPE |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | I2C |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 190.1 mm x 121.9 mm x 9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 1.1 A |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 8.324655 oz |
HOT
FPM-215-R8AE
Brand:Advantech

2401380
Brand:Phoenix Contact

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI

2402981
Brand:Phoenix Contact

1219GNC
Brand:Xenarc

MIKROE-4174
Brand:Mikroe
IDK-1107WP-50WVB1
Brand:Advantech

gen4-uLCD-28PT
Brand:4D Systems

MIKROE-3981
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






