Manufacturer No:gen4-FT813-43CTP
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3 inch gen4 FT813 Capacitive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | SPI |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 8.1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 365 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3.033561 oz |
HOT
LCD-15890
Brand:SparkFun

20-101-0497
Brand:DIGI

IDK-1110WP-50XGA1E
Brand:Advantech

IDK-1119R-35SXA1E
Brand:Advantech

gen4-4DCAPE-70CT-CLB
Brand:4D Systems

uLCD-43D
Brand:4D Systems

IDK-1115R-50XGA1
Brand:Advantech

uLCD-24PTU
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43DCT
Brand:4D Systems

4Discovery-50W
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






