Manufacturer No:1212
Manufacturer:Toradex
Type:Display Modules
Description:Display Modules Capacitive Touch Display 10.1" LVDS V1.0A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toradex |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 10.1 in |
| Display Resolution - Pixels: | 1280 x 800 |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Toradex |
| Dimensions: | 248.5 mm x 166.1 mm x 15 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Part # Aliases: | 12121000 |
HOT
20-101-0537
Brand:DIGI

IDS-3212R-60XGA1E
Brand:Advantech

MIKROE-5071
Brand:Mikroe

FPM-817S-R6AE
Brand:Advantech

gen4-FT813-43CTP-CLB
Brand:4D Systems

IDK-2112N-K2SVA2E
Brand:Advantech

ELI156-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

1211
Brand:Toradex
IDK-1107WP-50WVB1
Brand:Advantech

MIKROE-3978
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






