Manufacturer No:uLCD-43PT-AR
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" Pk Adptr Shld for Arduino
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | microLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 119.8 mm x 67.3 mm x 15.2 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 230 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 4.127054 oz |
HOT
gen4-4DCAPE-70CT-CLB
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-70D-SB
Brand:4D Systems

MIKROE-3978
Brand:Mikroe

IDS-3215G-40XGA1E
Brand:Advantech

IDS-3206G-80VGA1E
Brand:Advantech

MIKROE-3857
Brand:Mikroe
IDK-1107WP-50WVB1
Brand:Advantech

FPM-217-R9AE
Brand:Advantech

gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Brand:4D Systems

1029GNH
Brand:Xenarc
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






