Manufacturer No:gen4-uLCD-70DT
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0" 800x480 pixels Slim Display Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-uLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C SPI |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 187 mm x 102.1 mm x 8.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 820 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 7.291128 oz |
HOT
FPM-217-R8AE
Brand:Advantech
ELI43-CP
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

PIM543
Brand:Pimoroni

2401380
Brand:Phoenix Contact

uLCD-24PTU
Brand:4D Systems

MIKROE-4174
Brand:Mikroe

gen4-IoD-32T
Brand:4D Systems

IDS-3110R-40SVA1E
Brand:Advantech

gen4-uLCD-32D
Brand:4D Systems

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






