Manufacturer No:gen4-uLCD-43DT-AR
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" gen4 LCD pack for Arduino gen4-IB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-uLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C SPI |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 7.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 310 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3.527396 oz |
HOT
IDK-1115R-50XGA1
Brand:Advantech
ELI43-CR
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

1029CNH
Brand:Xenarc

20-101-0497
Brand:DIGI

IDS-3215ER-25XGA1E
Brand:Advantech

gen4-uLCD-70DT
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43DCT-CLB
Brand:4D Systems

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI
IDM2040-7A
Brand:Bridgetek

4Discovery-50
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






