Manufacturer No:1211
Manufacturer:Toradex
Type:Display Modules
Description:Display Modules Capacitive Touch Display 7" Parallel V1.0B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toradex |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Toradex |
| Dimensions: | 173 mm x 112 mm x 13 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 850 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Part # Aliases: | 12111001 |
HOT
96KVM-H17V8U-UK
Brand:Advantech

uLCD-32PTU-NWT
Brand:4D Systems
ELI43-CP
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

ELI156-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

20-101-0537
Brand:DIGI

MIKROE-5071
Brand:Mikroe

4Discovery-50W
Brand:4D Systems

IDK-1115R-50XGA1
Brand:Advantech
CleO50A
Brand:Bridgetek

MIKROE-4721
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






