Manufacturer No:ELI101-IPHW
Manufacturer:Future Designs Inc. (FDI)
Type:Display Modules
Description:Display Modules 10.1" WXGA Touch LCD PCAP HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | ELI101 |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 10.1 in |
| Display Resolution - Pixels: | 1280 x 800 |
| Interface Type: | HDMI |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Dimensions: | 251.2 mm x 161.6 mm x 19 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 900 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 24 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 1.365 lbs |
HOT
MIKROE-3857
Brand:Mikroe

IDS-3212R-60XGA1E
Brand:Advantech

pixxiLCD-39P4
Brand:4D Systems

2400515
Brand:Phoenix Contact

PIM537
Brand:Pimoroni

FPM-815S-R6AE
Brand:Advantech

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI

IDS-3117EN-25SXA1E
Brand:Advantech

4Discovery-50
Brand:4D Systems

FPM-217-R9AE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






