Manufacturer No:gen4-uLCD-70D-SB
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0" super bright 800x480 pixels slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-uLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C SPI |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 187 mm x 102.1 mm x 8.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 5.820204 oz |
HOT
gen4-uLCD-43DCT-CLB
Brand:4D Systems

4Discovery-50
Brand:4D Systems

FPM-215-R8AE
Brand:Advantech

FPM-815S-R6AE
Brand:Advantech

uLCD-90D
Brand:4D Systems

FPM-215W-P4AE
Brand:Advantech

IDK-2121WR-K2FHA2E
Brand:Advantech

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

FPM-217-R8AE
Brand:Advantech

1212
Brand:Toradex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






