Manufacturer No:ELI70-CP
Manufacturer:Future Designs Inc. (FDI)
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0" WSVGA Touch LCD PCAP HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | LCD Displays |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 1024 x 600 |
| Interface Type: | HDMI USB |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Dimensions: | 169.5 mm x 150 mm x 29.7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 24 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Displays |
HOT
MIKROE-4312
Brand:Mikroe

IDS-3215R-40XGA1E
Brand:Advantech

IDK-1115R-50XGA1
Brand:Advantech

FPM-7151W-P3AE
Brand:Advantech

MK-AOB3202405N
Brand:Amulet Technologies
CleO50A
Brand:Bridgetek

MIKROE-3920
Brand:Mikroe

gen4-FT813-43CTP
Brand:4D Systems

IDS-3212R-60XGA1E
Brand:Advantech

gen4-uLCD-43DCT
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






