Manufacturer No:uOLED-160-G2
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 1.7" Smart OLED Mod w/GOLDELOX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | 4DGL |
| Product: | OLED Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 1.7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 160 x 128 |
| Interface Type: | Serial |
| Backlight Type: | - |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 52 mm x 32 mm x 6.1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Current: | 60 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 0.388014 oz |
HOT
IDK-1119R-35SXA1E
Brand:Advantech

MIKROE-3978
Brand:Mikroe

IDK-2121WR-K2FHA2E
Brand:Advantech

FPM-817S-R6AE
Brand:Advantech

P6151PR-AC-U-V3
Brand:Axiomtek

gen4-IoD-32T
Brand:4D Systems

PIM543
Brand:Pimoroni

FPM-217-R9AE
Brand:Advantech
IDM2040-7A
Brand:Bridgetek

2403462
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






