Manufacturer No:pixxiLCD-39P4
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 3.9" PIXXI-44 INTELLIGENT LCD - WIDE - IPS Display
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | pixxiLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 3.9 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 128 |
| Interface Type: | I2C |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 118.8 mm x 40.64 mm x 4.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 255 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Tradename: | Pixxi |
| Unit Weight: | 1.446232 oz |
HOT
gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Brand:4D Systems

1215685
Brand:Phoenix Contact

gen4-uLCD-43DCT-CLB
Brand:4D Systems

1211
Brand:Toradex

gen4-uLCD-50DCT-CLB
Brand:4D Systems

IDK-2108N-K2SVA2E
Brand:Advantech

FPM-3191G-R3BE
Brand:Advantech

FPM-221W-P4AE
Brand:Advantech

FPM-212-R8AE
Brand:Advantech

gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






