Manufacturer No:MT46V64M8P-5B:J
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR 512M 64MX8 TSOP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-66 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 64 M x 8 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz |
| Access Time: | 700 ps |
| Supply Voltage - Max: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Current - Max: | 85 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | MT46V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.322404 oz |
HOT
MT41K256M16TW-107 IT:P TR
Brand:Micron

AS4C32M16SB-7BIN
Brand:Alliance Memory

IS43TR16512S2DL-125KBLI
Brand:ISSI

IS43LQ32128A-062BLI
Brand:ISSI

MT62F1G32D4DS-031 WT:B
Brand:Micron

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E IT:C
Brand:Micron

KTDM4G4B626BGIEAT
Brand:SMARTsemi

IS43LD32128B-18BLI
Brand:ISSI

MT47H32M16NF-25E:H
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






