Manufacturer No:MT48H16M32LFB5-6 IT:C TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM MOBILE SDRAM 512M 16MX32 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPSDR |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-90 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 16 M x 32 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 166 MHz |
| Access Time: | 5 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 90 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT48H16M32LFB5 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.034327 oz |
HOT
MT62F1G32D4DS-031 WT:B
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron

MT62F1G32D4DS-031 WT:B TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






