Manufacturer No:MT48LC16M16A2P-6A IT:G
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM SDRAM 256M 16MX16 TSOP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 16 M x 16 |
| Memory Size: | 256 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 167 MHz |
| Access Time: | 7.5 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 135 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT48LC |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.321169 oz |
HOT
MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 AUT:A
Brand:Micron

MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Brand:Micron

D5116AN9CXGXNI-U
Brand:Kingston

MT40A512M8SA-062E IT:F
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 WT:B TR
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






