Manufacturer No:IS43QR16512A-083TBLI
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 8G 1.2V DDR4 512Mx16 2400MT/s a. 17-17-17 96 ball BGA (10mm x14mm) RoHS IT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.2 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 192 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 136 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41K256M16TW-107 AUT:P
Brand:Micron

KTDM4G3C618BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT41K512M16VRP-107 AAT:P
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E:F
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

IS43LD32128B-25BPLI
Brand:ISSI

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






