Manufacturer No:MT41K256M16TW-107:P
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 46 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1224 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.117721 oz |
HOT
MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Brand:Micron

IS43DR16640B-25DBLI
Brand:ISSI

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi
MT40A2G8SA-062E IT:F
Brand:Micron

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

IS42S16400J-6BLI
Brand:ISSI

MT53D1024M32D4DT-046 AIT:D
Brand:Micron

MT62F1G32D4DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AUT:K
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






