Manufacturer No:MT48LC8M16A2P-6A:L
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM SDRAM 128M 8MX16 TSOP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 8 M x 16 |
| Memory Size: | 128 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 167 MHz |
| Access Time: | 5.4 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 100 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | MT48LC |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.803952 oz |
HOT
MT62F512M32D2DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Brand:Micron

MT48H16M32LFB5-6 IT:C TR
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 IT:D
Brand:Micron

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






