Manufacturer No:IS42S16400J-6BLI
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 64M (4Mx16) 166MHz SDR SDRAM 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 4 M x 16 |
| Memory Size: | 64 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 166 MHz |
| Access Time: | 5.4 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 100 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | IS42S16400J |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 348 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.003517 oz |
HOT
MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AIT:P
Brand:Micron

MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107 IT:J TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Brand:Micron

MT62F512M64D4EK-031 AIT:B TR
Brand:Micron
MT40A1G16TB-062E IT:F
Brand:Micron

IS43DR16640B-25DBLI
Brand:ISSI

MT41K512M16VRP-107 IT:P
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






