Manufacturer No:MIO-5375C7-Q4A1
Manufacturer:Advantech
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers Intel 11th gen Tiger Lake UP3 i7-1185G7E 0-60C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Core i7-1185G7E |
| Core: | Core i7-1185G7E |
| Frequency: | 4.4 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 146 mm x 102 mm |
| Brand: | Advantech |
| Chipsets: | 300 Series |
| Code Name: | Tiger Lake-UP3 |
| Interface Type: | Audio RS-232/422/485 SATA USB |
| Number of Cores: | 4 Core |
| On-Board Storage Type: | DDR4-3200 |
| Power Consumption: | 46.8 W |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
BNUC11TNBI30000
Brand:Intel
UPS-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

BNUC11TNKV50001
Brand:Intel
Mira220 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM

Express-CFR-E-2254ML
Brand:ADLINK Technology

BNUC11TNKI50001
Brand:Intel

UPX-TGLI3-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

RQI-57
Brand:ADLINK Technology

BNUC11TNHI30L00
Brand:Intel

ESRP-CMS-U2271V2
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






