Manufacturer No:102110782
Manufacturer:Seeed Studio
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM NVIDIA Jetson Orin NX Module 16GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| Form Factor: | SO-DIMM |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson Orin NX |
| Frequency: | 610 MHz 765 MHz 2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 16 GB |
| Installed RAM: | 16 GB |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 20 V |
| Interface Type: | Audio CAN DMIC DP eDP Ethernet GPIO HDMI I2C I2S PCUe SDIO SPI UART USB 2.0 USB 3.2 Video |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Dimensions: | 69.6 mm x 45 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Cache Memory: | 4 MB |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| Subcategory: | Computing |
HOTSK-KR260-G
Brand:Xilinx

MIO-5373U-U7A1
Brand:Advantech
Mira220 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM

USC-130AP-BC106
Brand:Advantech

BNUC11TNHV50L00
Brand:Intel

110991725
Brand:Seeed Studio

114110207
Brand:Seeed Studio

UPN-APLC2F-A10-0232
Brand:AAEON UP

UPN-ADLN50-A10-0432
Brand:AAEON UP
102110402
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






