Manufacturer No:110110146
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers reComputer J3010-Edge AI Device with NVIDIA Jetson Orin Nano 4GB module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Series: | reComputer |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson Orin Nano |
| Frequency: | 625 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 19 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 130 mm x 120 mm x 58.5 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Interface Type: | USB |
| Memory Size: | 8 GB |
| Memory Type: | LPDDR5 |
| Product Type: | Single Board Computers |
| Subcategory: | Computing |
HOT
BNUC11TNHV70000
Brand:Intel

Express-CFR-E-2254ML
Brand:ADLINK Technology

TPC-107W-N31YA
Brand:Advantech

BNUC11TNBI30000
Brand:Intel

102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

110110146
Brand:Seeed Studio

110110147
Brand:Seeed Studio

WAFER-TGL-U-i5-R10
Brand:IEI

MIC-710AIL-DVA1
Brand:Advantech

KINO-DH420-R10
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






