Manufacturer No:102110758
Manufacturer:Seeed Studio
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM NVIDIA Jetson AGX Orin Module 32GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | Small Form Factor |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson AGX Orin |
| Frequency: | 939 MHz 1.4 GHz 2.2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 32 GB |
| Installed RAM: | 32 GB |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 20 V |
| Interface Type: | Audio CAN DMIC DP eDP Ethernet GPIO HDMI I2C I2S PCUe SDIO SPI UART USB 2.0 USB 3.2 Video |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Dimensions: | 100 mm x 87 mm x 16 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Cache Memory: | 4 MB |
| On-Board Storage Size: | 64 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| Subcategory: | Computing |
HOT
UPN-APLC2F-A10-0232
Brand:AAEON UP

USC-130AP-BC106
Brand:Advantech

6002-240-011
Brand:Digilent

UPN-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

DFR0981
Brand:DFRobot

110991666
Brand:Seeed Studio

110110188
Brand:Seeed Studio

UP-CHT01-A20-0232-B10
Brand:AAEON UP

Express-CFR-E-2254ML
Brand:ADLINK Technology

MIO-5373U-U7A1
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






