Manufacturer No:AIMB-205G2-00A1E
Manufacturer:Advantech
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers MiniITX LGA1151 SKYLAKE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Form Factor: | Mini-ITX |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Core i3/i5/i7 |
| Core: | Core i3/i5/i7 |
| Frequency: | 2.3 GHz to 3.4 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 32 GB |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 170 mm x 170 mm |
| Brand: | Advantech |
| Chipsets: | H110 |
| Code Name: | Skylake |
| Interface Type: | Ethernet PCIe SATA USB |
| On-Board Storage Type: | DDR4 |
| Power Consumption: | 65 W |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
BNUC11TNHV70000
Brand:Intel

110061362
Brand:Seeed Studio

WOP-204K-NAE
Brand:Advantech

BNUC11TNBI30000
Brand:Intel

UPN-EDGE-ADLNI3-A10-1664
Brand:AAEON UP

UPN-APLC2F-A10-0232
Brand:AAEON UP

102110767
Brand:Seeed Studio

UP-APL03C2F-A10-0432
Brand:AAEON UP

UPX-EDGE-TGLI5-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

34009-0400-13-5
Brand:Kontron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






