Manufacturer No:BNUC11TNBI30000
Manufacturer:Intel
Type:Embedded Box Computers
Description:Embedded Box Computers Intel NUC 11 Pro Board NUC11TNBi3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Embedded Box Computers |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Embedded Box Computers |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Intel Core i3 |
| Frequency: | 4.1 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Cache Memory: | 6 MB |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 24 VDC |
| Interface Type: | Ethernet PCle USB |
| Code Name: | Tiger Canyon |
| Brand: | Intel |
| Form Factor: | UCFF (4 in x 4 in) |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Type: | DDR4-3200 |
| Packaging: | Bulk |
| Processor Series: | Intel Core i3-1115G4 |
| Series: | NUC 11 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Computing |
| Tradename: | NUC |
| Part # Aliases: | 99A874 |
HOT
UP-CHT01-A20-0464-A11
Brand:AAEON UP

453-00135C
Brand:Laird Connectivity

Express-CFR-E-2254ML
Brand:ADLINK Technology

5585
Brand:Adafruit

114110147
Brand:Seeed Studio

CC-MX-ET7D-ZN
Brand:DIGI

UPS-APLP4F-A20-08128
Brand:AAEON UP

UPX-EDGE-TGLI5-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

WOP-207K-NAE
Brand:Advantech

102110768
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






