Manufacturer No:BNUC11TNHV70000
Manufacturer:Intel
Type:Embedded Box Computers
Description:Embedded Box Computers Intel NUC 11 Pro Kit NUC11TNHv7 no cord single pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Embedded Box Computers |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Embedded Box Computers |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Core i7 |
| Frequency: | 4.8 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Cache Memory: | 12 MB |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 24 VDC |
| Interface Type: | PCIe SATA USB |
| Dimensions: | 117 mm x 112 mm x 54 mm |
| Code Name: | Tiger Canyon |
| Brand: | Intel |
| Form Factor: | UCFF (4 in x 4 in) |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Type: | DDR4-3200 |
| Packaging: | Bulk |
| Processor Series: | i7-1185G7 |
| Series: | NUC 11 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Computing |
| Tradename: | NUC |
| Part # Aliases: | 99A7JR |
HOT
6002-240-011
Brand:Digilent

IMBA-Q471-R10
Brand:IEI

110991666
Brand:Seeed Studio
110110144
Brand:Seeed Studio

QSRZ-G2L0
Brand:Ka-Ro electronics

SM-K26-XCL2GC-ED
Brand:Xilinx

5585
Brand:Adafruit

102110764
Brand:Seeed Studio
6069-410-001
Brand:Digilent

MIC-710AIL-DVA1
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






