Manufacturer No:870575773001
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors WCAP-HTG5 50V 15uF 20% THT Radial -55/+105C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Hybrid Polymer Capacitors |
| Termination Style: | Through Hole |
| Package Type: | Can |
| Capacitance: | 15 uF |
| Voltage Rating DC: | 50 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 80 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Height: | 8 mm |
| Ripple Current: | 1.2 A |
| Life: | 5000 Hour |
| Series: | WCAP-HTG5 |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Dissipation Factor DF: | 16 % |
| Lead Spacing: | 2.5 mm |
| Leakage Current: | 7.5 uA |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
C0603C104K1RACAUTO
Brand:KEMET

72SXE82M+T
Brand:Panasonic

C0402C103K1RACAUTO
Brand:KEMET

PEG227HLQ4710QE4
Brand:KEMET

875575957003
Brand:Wurth Elektronik

GRT155C81A475ME13D
Brand:Murata Electronics

C1210X102KDRACTU
Brand:KEMET

875585857007
Brand:Wurth Elektronik
C1825X222KFGACTU
Brand:KEMET

C717U102MYWDBA7317
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






