Manufacturer No:KR355TD7LQ105MV01K
Manufacturer:Murata
Type:Ceramic Capacitors
Description:Specialty Ceramic Capacitors 630VDC 1.0F 20% X7T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Specialty Ceramic Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | KR3 |
| Product: | Metal Terminal Capacitors |
| Termination Style: | Metal Frame |
| Voltage Rating DC: | 630 VDC |
| Capacitance: | 1 uF |
| Dielectric: | X7T |
| Tolerance: | 20 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Diameter: | - |
| Length: | 6.1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Capacitance - nF: | 1000 nF |
| Height: | 4.8 mm |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | High Effective Capacitance & High Allowable Ripple Current |
| Width: | 5.3 mm |
HOT
CKC18C622JDGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70206MTB
Brand:Panasonic

B43657A5537M057
Brand:EPCOS / TDK

B25680B0607K901
Brand:EPCOS / TDK

C0805C102M1GACAUTO
Brand:KEMET
MAL210425472E3
Brand:Vishay / BC Components

72SXE82M+T
Brand:Panasonic

B43657A5367M057
Brand:EPCOS / TDK

KR355TD7LQ105MV01K
Brand:Murata Electronics

EZP-V80136MTA
Brand:Panasonic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






