Manufacturer No:B25690A0387K901
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 380uF 10% 900VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MKP DC |
| Termination Style: | Stud Threaded |
| Product: | General Film Capacitors |
| Capacitance: | 380 uF |
| Voltage Rating DC: | 900 VDC |
| Voltage Rating AC: | 4 kVAC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 2 Pin |
| Lead Spacing: | 32 mm |
| Lead Style: | Straight |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 101 mm |
| Height: | 95 mm |
| ESR: | 1.7 mOhms |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 12 mm |
| Life: | 100000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Power Electronic Capacitor |
| Part # Aliases: | B25690A387K901 |
HOT
EZP-V70206MTB
Brand:Panasonic

GRM0115C1E151JE01L
Brand:Murata Electronics

KR355TD7LQ105MV01K
Brand:Murata Electronics

B32716H8146K000
Brand:EPCOS / TDK

A780KN157M1VLAS030
Brand:KEMET

A700V336M016ATE040
Brand:KEMET

EZP-V80136MTA
Brand:Panasonic

B32714H5106K000
Brand:EPCOS / TDK

EZP-V1A505LTB
Brand:Panasonic

870575975005
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






