Manufacturer No:EEH-ZT1E561UV
Manufacturer:Panasonic
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors 25VDC 560uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Vibration-Proof Can |
| Capacitance: | 560 uF |
| Voltage Rating DC: | 25 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 16 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Diameter: | 10 mm |
| Height: | 10.5 mm |
| Ripple Current: | 3.5 A |
| Life: | 4000 Hour |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | ZTU |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Panasonic |
| Dissipation Factor DF: | 0.14 |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
B25680B0557K901
Brand:EPCOS / TDK

EZP-V70106MTU
Brand:Panasonic
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET

A780KN157M1VLAS030
Brand:KEMET

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

C1210C131GCGACAUTO
Brand:KEMET

TAN ENG KIT 37
Brand:KEMET
MAL210425472E3
Brand:Vishay / BC Components

GRM0115C1E151JE01L
Brand:Murata Electronics

C797U103MYVDCA7317
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






