Manufacturer No:EZP-Q60126MTD
Manufacturer:Panasonic
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 600VAC 12uF 10% P1=52.5mm P2=20.3mm Blk ST
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | EZPQ |
| Termination Style: | Radial |
| Product: | Safety Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 12 uF |
| Voltage Rating DC: | - |
| Voltage Rating AC: | 600 VAC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 4 Pin |
| Lead Spacing: | 20.3 mm 52.5 mm |
| Lead Style: | Straight |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Length: | 57.5 mm |
| Width: | 45 mm |
| Height: | 62 mm |
| ESR: | 3.9 mOhms |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Panasonic |
| Lead Diameter: | 1.2 mm |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
B43657A5537M057
Brand:EPCOS / TDK

C717U102MYWDBA7317
Brand:KEMET

EZP-V70456MTS
Brand:Panasonic

EZP-V70126LTU
Brand:Panasonic
SCCV60E107SRBQ
Brand:KYOCERA AVX

CKC21X393JWGACAUTO
Brand:KEMET

GRT155D70J475ME13D
Brand:Murata Electronics

PEG227HML4560QE4
Brand:KEMET

C2220C333KDGACAUTO
Brand:KEMET

B32714H5106K000
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






