Manufacturer No:GCM32ED70J476KE02L
Manufacturer:Murata
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 6.3VDC 47 F 10 X7T AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 47 uF |
| Voltage Rating DC: | 6.3 VDC |
| Dielectric: | X7T |
| Tolerance: | 10 % |
| Case Code - in: | 1210 |
| Case Code - mm: | 3225 |
| Height: | 2.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Product: | Automotive MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | GCM |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Class: | Class 2 |
| Length: | 3.2 mm |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Multilayer Ceramic Capacitor |
| Width: | 2.5 mm |
HOT
C2220C333KDGACAUTO
Brand:KEMET

875575553004
Brand:Wurth Elektronik

GRT155D70J475ME13D
Brand:Murata Electronics

B32714H2505K000
Brand:EPCOS / TDK

MAL217058102E3
Brand:Vishay

EZP-V1A805MTT
Brand:Panasonic
MAL210425472E3
Brand:Vishay / BC Components

EEH-ZT1E561UV
Brand:Panasonic

C1812Y333KDRACAUTO
Brand:KEMET

870575573001
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






