Manufacturer No:B25647A1887K003
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 880uF 1350VDC 170A 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B25647 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | DC Link Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 880 uF |
| Voltage Rating DC: | 1.35 kVDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 8 Pin |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Length: | 205 mm |
| Width: | 90 mm |
| Height: | 170 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Life: | 200000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Part # Aliases: | B25647A1887K3 |
HOT
C2220Y103JDGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70456MTS
Brand:Panasonic

CKC18C622JDGACAUTO
Brand:KEMET

870575975005
Brand:Wurth Elektronik

EZP-Q60705MTD
Brand:Panasonic

A784MS157M1HLAS026
Brand:KEMET
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET

ALH82A820CB550
Brand:KEMET

EZP-V1A505LTB
Brand:Panasonic

EZP-V70306MTC
Brand:Panasonic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






