Manufacturer No:EZP-Q60705MTD
Manufacturer:Panasonic
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 600VAC 7uF 10% P1=52.5mm P2=20.3mm Blk ST
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | EZPQ |
| Termination Style: | Radial |
| Product: | Safety Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 7 uF |
| Voltage Rating DC: | - |
| Voltage Rating AC: | 600 VAC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 4 Pin |
| Lead Spacing: | 20.3 mm 52.5 mm |
| Lead Style: | Straight |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Length: | 57.5 mm |
| Width: | 30 mm |
| Height: | 51 mm |
| ESR: | 5.6 mOhms |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Panasonic |
| Capacitance - nF: | 7000 nF |
| Lead Diameter: | 1.2 mm |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
C1812Y333KDRACAUTO
Brand:KEMET

MAL217058102E3
Brand:Vishay

EZP-V80136MTA
Brand:Panasonic

A780MN686M1JLAV035
Brand:KEMET

CKC21C123JEGACAUTO
Brand:KEMET

C2220C333KDGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-Q60705MTD
Brand:Panasonic

B43657A5917M057
Brand:EPCOS / TDK

MAL220212152E3
Brand:Vishay

GRT155C81A475ME13J
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






