Manufacturer No:GRT155C81A475ME13J
Manufacturer:Murata
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 X6S 4.7 F 20 10VDC AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 4.7 uF |
| Voltage Rating DC: | 10 VDC |
| Dielectric: | X6S |
| Tolerance: | 20 % |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1005 |
| Height: | 0.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | GRT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Capacitance - nF: | 4700 nF |
| Class: | Class 2 |
| Length: | 1 mm |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 40000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Multilayer Ceramic Capacitor |
| Width: | 0.5 mm |
HOT
EZP-Q60106MTD
Brand:Panasonic

MSASE105SB7224KFNB25
Brand:TAIYO YUDEN
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET

CNC6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK

PEG227KLQ4350QE4
Brand:KEMET

EZP-V70126LTU
Brand:Panasonic

C2220Y103JDGACAUTO
Brand:KEMET

B43657A5537M057
Brand:EPCOS / TDK

EZP-V70406MTC
Brand:Panasonic

B32714H2505K000
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






